Ailenizin Büyüleyici Tarihini Keşfedin

Hemen herkes ailesinin kökenini, nereden geldiklerini ve ne kadar büyük bir aileye sahip olduğunu merak etmiştir.

Bu soruların hepsine birden cevap verecek olan kavram ise soy ağacıdır. Hadi sen de keşfet!

E-devlet soyağaç verilerinizi sistemimize kolayca yükleyebilirsiniz!

E-devlet sisteminde size verilen soyağacı tablonuzu sistemimize tek bir tıkla ekleyebilirsiniz . Eklenen verileniz burada daha anlaşılır ve daha görsel şekilde size sunulacaktır . Ayrıca bu ağaç üzerine kolayca veri ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz . E-devlet verilerinizi sistemimize kolayca yükleyebilmek için "Kolay Kişi Ekleme" kitapçığını incelemeniz yeterli olacaktır.

Soyağacınızı evinizin bir parçası yapmak için "Poster Siparişi" vermeniz yeterli!

Kolay ve Otomatik Eşleştirmeler

Akıllı eşleşmeler ile farklı aile ağaçlarında tanıyor olabileceğiniz kişileri sizin için buluyoruz. Detaylı bilgi için ‘Kolay Eşleştirme’ kitapçığını inceleyebilirsiniz. "Kolay Eşleştirme" kitapçığını inceleyebilirsiniz .

Geçmişinizi bizimle keşfedin.

Aile Ağacı ; kullanıcılarına milyonlarca kayıt arasından araştırma yapma olanağı sağlar. Aile kayıtlarını eğlenceli,sanatsal ve modern görünümlerle kullanıcısına sunar.

img05

İlk Nüfus Sayımı

İlk genel nüfus yazımı 1904 yılında yapıldı, elde edilen kayıtlardan ilk nüfus kütükleri ve bu kütük bilgilerine dayanılarak nüfus cüzdanları düzenlendi ve bu uygulamaya "Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye Tezkiresi" adı verildi.

img02

Hüviyet Cüzdanı

Bu belgede kişiye göre, "İş bu hüviyet cüzdanında isim ve şöhret ve hal ve sanatı muharrer olan ....bey/hanım, Türkiye Cumhuriyeti tabiiyyetini haiz olup, ol-suretle ceride-i nüfusda mukayyed olduğu müş'ir iş bu hüviyet cüzdanı ita kılındı" ifadeleri yer alıyordu.

img03

Nüfus Hüviyet Cüzdanı

"Hüviyet Cüzdanı" daha sonraki yıllarda "Nüfus Hüviyet Cüzdanı" ismini aldı, yeni harflerle basıldı. İlerleyen yıllarda bu belgeye, "Soyadı" ile "Erkek mi Kadın mı" ifadesi eklendi.

img01

Değerli Kağıt

Nüfus cüzdanları değerli kağıt niteliğine kavuşturularak 1963 yılında, 210 Sayılı Değerli Kağıtlar Kanunu kapsamına alındı. 1928 yılında Latin alfabesinin kabulü ile nüfus cüzdanlarının yazımında Arap harfleri ve sayıları kaldırıldı.

img04

Nüfus Cüzdanı

"Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı" adıyla "ay yıldızı" sola dönük olarak Merkez Bankası tarafından basılan belgenin ön yüzünde, kişinin adı ve soyadı, anne adı, baba adı, doğum yeri ve tarihi bilgilerinin yanı sıra "Medeni hali", "Kan grubu", "Dini" bilgisi de yer aldı.

img06

Çipli Kimlik

Yeni kimlik kartlarının boyutlarının küçük olması nedeniyle kart üzerine yazılmayıp, çipte bulunan bilgiler ise "önceki soyadı, doğum yeri, medeni hali, dini, kan grubu, kayıtlı olduğu yer (ili, ilçesi, cilt, hane, sıra no), veriliş nedeni, veriliş tarihi" şeklinde sıralanıyor.

img07

Eski Bir Mektup

img07

Karne

img07

Seydibeşir Esir Kampı

img07

Nüfus Hüviyet Cüzdanı

img07

Eski Bir Mektup

img07

Almanya Nüfus Cüzdanı

img07

Göç Eden İnsanlar

img07

Göç Eden İnsanlar

img07

Şecere

img07

Askerlik Karnesi

img07

Eski Bir Mektup

img07

Almanya Nüfus Cüzdanı

img07

Nüfus Hüviyet Cüzdanı

img07

Seydibeşir Esir Kampı

img07

Karne

img07

Almanya Nüfus Cüzdanı

Geçmişinizi keyifli bir şekilde keşfedin. Sitemiz üzerinde oluşturduğunuz ağaçlar ile, tanımadığınız akrabalarınızı bulun, kendi ailenizin üst nesillerini daha yakından tanıyın.

Aile Ağacı Topluluğuna Katıl

Dünya çapında milyonlarca kişi aile geçmişlerini araştırmak için Aile Ağacı'nı kullanıyor. Üyelerimizle işbirliği yapın ve her gün, uzun zamandır izini kaybettikleri akrabalarıyla ağımız üzerinden yeniden buluşan binlerce kişiye katılın.

  • 2 Milyon Profil
  • 50.000 Kullanıcı
  • 10.000 Aile Ağacı
Eşsiz aile geçmişinizi keşfedin ve taçlandırın